Policejní popis střelby na Jiřího Jehličku

24. července 2006 v 5:28 | ParouBack |  politika a org. zločin
Vyjádření OŘP Česká Lípa ke služebnímu zákroku ze dne 8. července 2006
V sobotu 8. července kolem 23. hodiny pronásledovalo několik policejních hlídek v České Lípě řidiče osobního vozidla značky Fiat Coupe, který na jejich opakovaná znamení k zastavení, daná podle zvláštního předpisu, nereagoval.

V sobotu 8. července kolem 23. hodiny stavěla dvoučlenná policejní hlídka na světelné křižovatce v Žitavské ulici v České Lípě pro podezření ze spáchání dopravního přestupku řidiče osobního vozidla značky Fiat Coupé. Řidič však na znamení policistů nezastavil, naopak začal ujíždět směrem do centra města a svou bezohlednou jízdou ohrožoval životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu. Do jeho pronásledování se proto zapojily další hlídky, na jejichž opakovaná znamení k zastavení, daná podle zvláštního předpisu, rovněž nereagoval. Později v křižovatce ulic Mánesova a Kozákova v České Lípě pronásledovaný řidič dokonce na služební vůz policie najížděl. Poté, co takto ohrozil posádku policejního vozu, použil zakročující policista svou služební zbraň k donucovacímu prostředku varovnému výstřelu do vzduchu, aby přiměl řidiče zastavit. Vzhledem k tomu, že řidič znovu nezastavil, bylo vozidlo, ujíždějící směrem na obec Kozly, i nadále policisty pronásledováno. Za Českou Lípou, tedy již mimo obydlenou zástavbu, se zakročující policista snažil ujíždějící vozidlo zastavit střelbou na vozidlo ze služební zbraně. Vozidlo i přes tento pokus o zastavení policistům ujelo z dohledu a dodatečně bylo nalezeno ještě před půlnocí opuštěné a zaparkované na Litoměřicku. Po řidiči, který neuposlechl opakovaná znamení policistů k zastavení, který svou bezohlednou jízdou vážně ohrozil zdraví a životy osob a který najížděl na policejní vozidlo, policisté nyní pátrají. Za najíždění na policejní vozidlo mu hrozí trestní stíhání pro útok na veřejného činitele s trestní sazbou od 1 roku do 5 let odnětí svobody.

Služební zákrok byl předběžně vyhodnocen jako oprávněný. K objasnění celé události probíhá další standardní šetření, které provádí skupina vnitřní kontroly Policie České republiky Správy Severočeského kraje v Ústí nad Labem. Jednání řidiče vozidla fiat dokumentuje služba kriminální policie a vyšetřování Okresního ředitelství policie v České Lípě.

ppor. Ivana Baláková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Policajt ze školky Policajt ze školky | 5. září 2006 v 0:38 | Reagovat

IMV ČR zahájila úkony v třestním řízení dle § 158 TrŘ a započala prošetřovat střelbu a výpověď Hodna.

2 Kutík Kutík | Web | 12. ledna 2007 v 19:04 | Reagovat

http://www.dluznik.cz/policie_ceska_lipa.html

Takže už asi na ně došlo, ne vždy policejní mafie zvítezí !!!

3 Bohis Bohis | 4. února 2007 v 16:56 | Reagovat

A nebyl to alkohol v krvi co donutilo pana Jehličku ujíždět?Nebo tady v lipě mame misto policajtu mafii?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama